BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

7 правила за това, как трябва да протече разговора за размера на заплатата в едно интервю за работа

Ако сте в период на активно търсене на работа, значи вече сте присъствали на достатъчно интервюта. Едно от най-големите неудобства по време на събеседването възниква именно при обсъждане на бъдещото ви заплащане. Но ако спазвате тези правила, всичко ще протече гладко и във ваша полза.

Правило №1

Да започнете разговор за заплащането, не е срамно. Гледайте на това като на една съществена част от интервюто.

Правило №2

Дори заплатата да е обявена в обявата за вакантното работно място, за което кандидатствате, не пропускайте да изясните детайлите по време на интервюто с работодателя. Така ще се избегнат евентуални недоразумения в бъдеще.

Правило №3

Разкажете на интервюиращия за вашите приоритети за работа. Стремежът към постигане на резултати и развитие е добра база за обсъждане на една прилична заплата.

Правило №4

Повдигнете темата за парите към края на събеседването, когато интервюиращият вече е получил подробна информация за вас като професионалист, а вие пък сте се информирали за условията на работа и потенциалните ви професионални отговорности.

Правило № 5

По-добре, разбира се, да издебнете момента, когато работодателят сам тръгне да говори за заплащането. Трябва да сте готови за това и предварително уточнете какъв ще бъде вашият отговор на въпроса за желаното заплащане. Когато обявявате претенциите си, разчитайте на добрата си квалификация и реалната пазарна стойност на услугите ви.

Правило №6

Заплатите не са нещо статично, те могат да бъдат договаряни. Ако офертата не ви подхожда, не се примирявайте веднага с нея. Направете убедително възражение, но никога не изтъквайте като причина да искате повече пари личните си проблеми – възрастни родители, за които трябва да се грижете, погасяване на заеми или многото деца, които издържате. Това са ваши лични неща, работодателят няма общо тях и не е длъжен да ви плаща допълнително заради тях. Единствената причина да ви повиши възнаграждението може да бъде фактът, че сте отличен професионалист.

Правило №7

Не се срамувайте да поискате по-високо заплата. Не забравяйте, че вашият работодател няма да реши да ви плати повече, отколкото сте поискали.

Източник: Обяви за работа

Коментари

коментара

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!